Şenlik

[singlepic id=192 w= h= float=left]

Giresun Kültür ve Uyum Derneğimiz Mülheim An Der Ruhr şehrinde düzenlemiş olduğu çocuk şenliği güzel bir ortamda muhteşem bir organize ile beraber tüm çocukların kalplerini kazanarak aileleri ile beraber eğlenerek geçirdiler. Katılıma hemşehrilerimiz yanı sıra Türkiyeli gurbetçilerimiz ve Alman dostlarımız yanı sıra, Bulgaristanlı,Romanyalı,Afrika kökenli aile ve çocukları ile beraber mutlu bir gün yaşadılar.

Derneğimiz ilkesi olan , örf, adet, kültür ve geleneklerimizi yöresel oyunumuz olan karşılama, horan ile beraber kemençe ve orkestra eşliğinde
vatan ve sıla hasretini yaşattılar. Giresun mutfağının lezzetini kadın kollarımızın
lezzetli elleri ile yapmış oldukları yöresel tadları şenliğe gelen herkes çok beğendiler. Kadın kollarımıza yapmış oldukları özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Çocuklarımıza sahip çıkarak onların eğitilmelerini,topluma kazandırılmalarını ve
sosyalleşmelerini sağlamaya çalışıyoruz.Belirli zamanlarda gezi,piknik ve şenlik
düzenleyerek aktiviteler yapacağız.Eğleniyoruz,yeni şeyler öğreniyoruz ve oyunlar oynuyoruz. Çocuklarımızın da performanslarını o kadar yüksek ki şenliğimizde yarışmalar ve aktivitelere katılan çocuklarımıza bazı hediyelerimiz
oldu, kazanalarda kaybedenlerde hediyelerini alarak çok mutlu oldular.

Sizlerde çocuklarınızla ile beraber bir başka programımıza katılabilirsiniz,
oyunlar ile çocuğunuzun özgüvenine destek, kazanmak ve kaybetmek değerlerini aşılayarak başını okşayabilir ve onların azmine bizlerde azda olsa katkıda bulunuyorsak yapmak istediklerimizi bizlerde başarmış olacağız. Sizleri çocuklarınızla beraber aramızda bir başka şenliğimizde görmek istiyoruz.

Geleneklerimiz,
Göreneklerimiz,
Oyunlarımız Kaybolmasın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir