Büroklar ve Siyasetçiler

Büroklar ve Siyasetçiler

Mülheim Giresun‘lular Kültür ve Uyum derneği lokaline Giresun Valiliği, Siyasi Parti, Dernek ve Eğitim Kurum temsilcilerinin ziyaretinde güncel ve sosyal konu olarak Giresun için istihdam ve iş sahaları hakkında projeler ve fındığımıza alternatif tarım ürünleri hakkında bilği sunumu yapıldı.
Konu ile ilgili olarak sayın Ayhan Akten (İş Adamı) şehrimizin ekonomik kalkınma planında teşvik il sataüsü olarak 5. yöreye alındığını 2012 yıl sonunda daha büyük istihdam ortamı için kaçırılmaması gereken fırsatların devlet tarafından vergi indirimi ve hibe olarak verilecek bir çok teşviklerin olduğunu bu konuda daha fazla bilgi verebileceğini acıkladı. Gerek yurt dışı, gerek yurt içinde yaşayan hemşehriler olarak yöremize ne gibi bir çalışmalar ile sosyal, kültürel ve istihdam yapabilme konusunda proje ve bilgi alışverişinde bulunuldu. Konu ile ilgili olarak büyük bir fikir tartışması ile istihdam, iş sahası, kazan kazandır sistemi ile ne gibi işler yapılabileceğini Sayın Ahmet Yılmaz(Giresun Valiliği Ydr.) konuşmacıların fikirlerine ve projelere valilik olarak destek verdiklerini beyan etti, derneğimiz adına konu ile ilgili olarak sayın başkan Aydın Petekçi(A.G.K.U.D) açıklamasında dernek ve yurt dışında yaşayan Giresunlular olarak öncelik ile eğitim ve uyum çatısında faaliyetlerimizin olduğunu, uzun vadade ğörüşlere, fikirlere değerli hemşehrilerimiz ile destek olacakbileceklerini bildirdi. Giresuna gönül vermiş dostlara güzel bir yemek ve sohbet ardından geniş bir sunum ile sayın Prf.Dr.Turan Karadeniz (Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi) kesme gül ve alternatif ürünler hakkında basit ve ucuz sermaye ile nasıl kazanç ve pazarda olan pay hakkında bilgilerini açıkladılar…Yöremizde bulunan doğal, organik ve endemik ürünler için çalışmaların olduğunu ve bu ürünlere destek ve koperatif kurulması gerektiğini açıkladılar.
Sayın Hasan Aydın (Ak Parti Eski Millet Vekili) konuya destek olarak çayın Rizeye nasıl geldğini ve çaydaki şu anki kazançın ilerde alternatif ürün olarak kesme gülde olabileceğini söyledi.Hasan Aydın herşeyin öncelik ile eğitim ve her şeyin eğitimdem geçtiğini ifade ederek şehrimizin daha geri kalmış düzeninden kurtulması gerektiğini ifade etti..
Katılımcılar içerisinde bulunan Alman konuşmacıların ifadeleri dogrultusunda Ekonomik kirizin belediyeleri ne zor durumlara getirdğini ve bu yüzden pazar ve ihtiyaç maddelerinin nasıl daha ucuza sağlanması konusunda yöre belediyelerinin bu konuya destek verebileceklerini söylediler.

Derneğimiz yönetim kurulu olarak bu ziyarete vesile olan sayın Adnan Sağlık, yurt dışında bulunan dernek başkanlarımız,hemşehrilemiz ve sivil toplum kuruluşlarına katkılarından dolayı sonsuz teşekkür ederiz. 22,04,2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir